Në fotot zyrtare me këmbët në tryezë. Më shumë sesa vetë Brexit, jehonë mori sjellja e kryeministrit britanik, Boris Johnson, gjatë takimit me presidentin francez Emmanuel Macron në Pallatin Elysee të Francës.

Komentuesit në rrjetet sociale e quajtën Johnson të pasjellshëm dhe veprimin e tij “një turp për të gjithë vendin”.

Megjithatë, një video e shfaqur pak më vonë tregoi se dy udhëheqësit ishin n duke bërë shaka me njëri-tjetrin në atë çast.

Kryeministri britanik Boris Johnson vijon përpjekjet për të siguruar mbështetje për një marrëveshje të re për Brexit-in. Ai i tha presidentit Emmanuel Macron se deri më 31 tetor ka kohë të mjaftueshme për të gjetur një zgjidhje. 

Por si në Berlin, ashtu dhe në Paris, Johnson nuk mundi të sigurojë dot mbështetje. Çështja kryesore është ajo e kufirit midis provincës së Irlandës së Veriut dhe Republikës së Irlandës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dhjetëra të plagosur në Kiev – Klitschko jep detaje rreth luftimeve të mbrëmjes së kaluar

Kryetari i bashkisë, Vitali Klitschko, thotë se 35 persona u plagosën në…

Gjashtë të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në Alaska

Gjashtë persona kanë vdekur pasi një aeroplan u rrëzua në juglindje të…

Sondazhi nga Pyper: Mbi 60% e respodentëve janë të kënaqur me përfaqësimin e Kosovës nga Kurti në takim me Merkelin

Pyper, si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, në bashkëpunim…

Prokuroria kërkon paraburgim për një person nga Haraçina, mbante granatë dore në shtëpi

Prokuroria e Shkupit kërkon paraburgim  për një banor të Haraçinës.  Më 18 tetor…

Nëna shqiptare nuk e rrezikon shtetin”, ASH reagon për mosrepektimin e Ligjit për Shtetësi (Video)

Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka reaguar edhe njëherë ndaj, siç thonë, shkeljes…