Bora e madhe që ra të mërkurën në Japoni rëndoi trafikun, anuloi qindra fluturimesh dhe ndërpreu udhëtimin me tren.

Si pasojë e këtij moti një person ka vdekur.

Një front jashtëzakonisht i ftohtë i motit dhe sistemet ekstreme të presionit të ulët shkaktuan reshje bore dhe erëra të forta në të gjithë Japoninë nga e martja, pasi shkaktuan kërdi në vendet e tjera të Azisë në fillim të kësaj jave, raporton Reuters.

Të paktën 124 njerëz vdiqën nga temperaturat e ulëta në Afganistan në fillim të kësaj jave, sipas raporteve të mediave, ndërsa temperatura në Mohe, qyteti më verior i Kinës, ra në një rekord -53 gradë celsius të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas shembjes së ndërtesës të mediave në Gaza, reagojnë edhe SHBA-të

Kulla Jala, e cila u shkatërrua nga sulmi ajror izraelit, gjithashtu strehoi…

Blinken nga Jerusalemi bën thirrje për ulje të tensioneve, pas përshkallëzimit të dhunës

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje Izraelit dhe…

Fejzi Aziri i revoltuar: Për paraburgimin tim ka vendosur “Luis Vuiton” valixhja

I revoltuar se pse prokurorja Fatime Fetai po kërkon prabaurgim për të…

Zhdukja e helikopterit të NATO’s, dalin detajet e para të operacionit

Një alarm u dha pak para orës 9 sonte në mbrëmje kur…

Njoftimi i presidentit për “mbylljen e ambasadave”, shkakton reagime të shumta

Mbyllja e ambasadave të Maqedonisë së Veriut nëpër botë është anti-reformë diplomatike.…