Gjatë gropimit të tokës në hapësirat e Kopshtit Zoologjik në Shkup, mbrëmë është gjetur një mjet shpërthyes. Siç informon policia, rasti është paraqitur mbrëmë.

“Është njoftuar Njësiti i Antiterrorit, ndërsa një ekspert i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim mjeti shpërthyes është marrë për procedurë të mëtutjeshme”, bëjnë të ditur nga MPB-ja.

Drejtori i Kopshtit Zoologjik të Shkupit Gjorgji Galetanovski për A1on tha se bomba u gjet nga punonjësit, të cilët ishin duke rregulluar kopshtin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Përplasen keq dy politikanë serbë në Kuvendin e Serbisë për Kosovën

Dy politikanë serbë, janë përplasur sot ashpër në korridoret  e Kuvendit të…

Sot pritet ndryshimi i çmimit të derivateve të naftës, paraprakisht u shtrenjtuan

Komisioni rregullator për energjetik sot duhet të vendos çmime të reja të…

Prokuroria hyn në KSHZ, do të kontrollojë dokumentet për blerjen e softuerit

Prokuroria Publike për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, për shkak…

Të burgosurit nga Shqipëria ia fusin flakën burgut të Kumanovës

Disa nga të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun e Kumanovës, sot…

MPB-ja me plan operativ për fundjavë

Nuk ka asnjë garanci nga Ministria e Punëve të Brendshme se do…