El Cheka sot ka publikuar një përgjim telefonik mes Ali Ahmetit dhe Talat Xhaferit në të cilën bisedohej për dy të vrarët nga policia maqedonase.

El Cheka në postimin e tij në facebook thotë:

Derguar nga Sami Ukshini Val Zeka dhe Shek Hallaqi

Talat Xhaferri për dy të ndjerit që u vran nga dora e policit maqedonas thot se nuk ishin lule ishin ngucavec dhe se familja e tyre njejt është edhe ajo, e ngurt dhe e egër, Talati thot edhe se populli për 3 dit do e harroj postin, po si mund një njeri pa shpirt të përmënd viktimat në kët mënyr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…