Një boksier rus është në “gjendje të rëndë” pasi u përlesh dhe mbyti me thikë një ari pasi kafsha vrau mikun e tij.

“Kam dëgjuar britma. Ata bërtitën, ‘Ari!’”, tha dëshmitari okular Denis Chebotar, 41 vjeç për incidentin që ndodhi pranë lumit Yrtysh në Siberi.

Boksieri profesionist Ilya Medvedev, 23-vjeçar, ishte duke peshkuar me mikun e tij Vyacheslav “Slava” Dudnik, 48-vjeçar, kur të dy u sulmuan nga ariu i murrmë.

Thuhet se bisha e goditi për vdekje Dodnikun përpara se të sulmonte edhe boksierin.

Chebotar besohet se po ndizte anijen e ekipit në bregun e lumit kur dëgjoi britmat dhe hungërimat e “një ariu”, të cilat e shtynë peshkatarin të nxitojë në pyll për të ndihmuar miqtë e tij. Më vonë ai dëgjoi të shtëna armësh.

Me të mbërritur në vendin e ngjarjes, ai e pa “Slavan” të vdekur dhe boksierin duke e mbytur ariun me thikë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…