Deputeti Pavle Bogoevski ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare. Bogoevski dorëheqjen e tij e kishte paralajmëruar me 23 maj gjatë seancës së Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit para diskutimit për mandatin e deputetit azilant Nikolla Gruevski.

Pavle Bogoevski dha dorëheqje nga mandati i deputetit, pas skandalit me përgjimet ku dëgjohej se si porosiste lëndë narkotike. Nga ana tjetër, përgjimet që po publikohen nga El Cheka me porosi nga “Grupi i Kumanovës”, në të cilat dëgjohen skandale nga më të ndryshmet të kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti dhe të tjerëve, me sa duket ende nuk kanë prekur në ndërgjegjën e Ahmetit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…