Bilbao ka arritur të mposhtë në rezultatin minimal 1-0 Barcelonën. Një ndeshje me Athletic Bilbaon që prodhuan më shumë por goli i vetëm i ndeshjes vjen në minuta të fundit nga Aduriz i cili çon në rrjetë një gol spektakolarë me anë të një roveshate. Një goditje në minutat e fundit ka shokuar blaugranasit. Vihet re në kampin katalanas që munguan kapiteni i skuadrës, Lionel Messi pas një dëmtimi në stërvitje si dhe në sektorin e mesfushës fantazisti Busquets. Në fushë u aktivizuan Griezmann dhe De Jong të cilët debutuan për herë të parë në La Liga.

https://www.youtube.com/watch?v=JLKTRqHUELo
Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Guvernatori i Luhanskut: Shanse të vogla për të mbijetuar në shkollë

Guvernatori i rajonit Luhansk të Ukrainës ka dhënë më shumë detaje rreth…

Lëvizja Vetëvendosje: S’pranojmë asnjë kushtëzim për Asociacionin

Lëvizja Vetëvendosje është e palëkundur në qëndrimin kundër themelimit të Asociacionit të…

Gençovska: Në çështjen me Maqedoninë e Veriut, Bullgaria arriti t’i ruaj interesat kombëtare

Ministria e Punëve të Jashtme bullgare ka festuar Ditën e Shërbimit Diplomatik…

Ushtria amerikane kryen me sukses testimin e raketës hipersonike

Shtetet e Bashkuara kah mesi i marsit kanë kryer me sukses testimin…

Challandes ankohet për mungesat: Kemi lojtarë të rëndësishëm që janë të lënduar ose nuk kanë udhëtuar

Kosova do të luajë përballet Gjeorgjisë nesër nga ora 18:00 në kuadër…