Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19.
Presidenti i zgjedhur bëri disa emërime të tjera për të forcuar koordinimin dhe shpërndarjen e vaksinave.

Këta janë Bechara Choucair, Carole Johnson dhe Tim Manning.

Choucair, menaxher shëndetësor i ”Kaiser Permanente”, kolosit amerikan për sistemet e lindjes në kujdesin shëndetësor, do të jetë koordinatori i vaksinave.

Johnson, ish-këshilltare e administratës Obama, do të jetë koordinatorja e re për testimet, ndërsa Manning do të jetë koordinatori i furnizimeve me vaksina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…