Presidenti i SHBA-ve,  Joe Biden ka mbërritur në Bruksel bashkë me udhëheqësit e NATO-s, për të diskutuar hapat e tyre të ardhshëm në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës.

Biden do të mbajë takim të shkurtër me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai bëri fotografi me kryeministrin e Britanisë, Boris Johnson, presidentin turk Reccep Tayyip Erdogan dhe atë francez Emmanuele Macron, raporton CNN.

Ai bëri fotografi me kryeministrin e Britanisë, Boris Johnson, presidentin turk Reccep Tayyip Erdogan dhe atë francez Emmanuele Macron.

Të enjten do të zhvillohen edhe takime të Këshillit Evropian dhe G7-s, përveç samitit të NATO-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministri kroat: Diplomatët e dëbuar rusë u larguan nga Zagrebi

Kryeministri Andrej Plenkoviq hodhi sot poshtë si propagandë akuzën e Ministrisë së…

Gjykata e Apelit Shkup i anuloi seancat publike dhe debatet e caktuara për muajin e ardhshëm

Seancat publike dhe debatet para Gjykatës së Apelit Shkup, të cilat janë…

Osmani: 6.000 shqiptarëve në Serbi iu mohua e drejta për të votuar – të reagojë komuniteti ndërkombëtarë

Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Serbi.…

“Ne do të lodhim rusët në Bakhmut, pastaj…”: Çfarë ka paralajmëruar Ukraina për pranverë?

Ndihmësi kryesor i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë në një intervistë…

Hoxha i reagon Rexhepit: Politika është “sport” i rëndë

Sekretari i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar në fajsbuk, pas deklaratave…