Ditë më parë, në paçavurën zyrtare të BFI, me rastin e bojkotimit të Familjes Jashari gjatë ceremonisë së shpalljes Qytetar Nderi i Tetovës, Bacin Rifat Jashari, u publikua një informatë e marrur si kopje nga informata e botuar gjetkë. Kësisoj, BFI-ja na doli si informatore e menaxherëve muzikorë, duke informuar se, me këtë rast, do të organizohet koncert ku do të marrin pjese muzikantë nga Maqedonia, Shqipëria e Kosova.
Pasi, vërshuan një sërë kritikash nga opinioni për këtë budallaki të BFI-së, të njëjtit paskan reaguar duke e “korrigjuar” gabimin.
Informimi mbi aktivitetet muzikore mungon, por nuk mungon sqarimi i Komunës së Tetovës mbi ate se pse në ceremoni do të mungojë Baci Rifat Jashari dhe në vend të tij, mirënjohjen institucionale do ta tërheq djali i Komandantit Adem Jashari.Me këtë sqarim të kopjuar BFI shpreh interesim të shndërrohet në shërbim për informim i Komunës së Tetovës!
Në dy karrige askush nuk ka mundur të ulet, prandaj, as mos të provojë Shaqir Fetai se u bë horë!

Lëvizja Myslimane për Reforma në BFI

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Reeker i thotë Osmanit: SHBA-të inkurajojnë Kosovën dhe Serbinë në arritjen e marrëveshjes, që do të rezultojë me njohjen e ndërsjellë

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme ka…

Zjarri kaplon një spital rus të coronavirusit, lëndohen pesë pacientë

Pesë persona kanë mbetur të plagosur në një zjarr që shpërtheu në…

“Putin po na detyron të gënjejmë”, sulmohet faqja e agjencisë ruse të lajmeve

Faqja e internetit të agjencisë ruse të lajmeve “TASS” është sulmuar kibernetikisht.…

Konfirmohet vdekja e dy kosovarëve nga përmbytjet në Gjermani

Një shtetas i Kosovës dhe një tjetër që mban nënshtetësi gjermane, por…

Athina “ankesë zyrtare” Serbisë, pasi aeroplani që transportonte municione u rrëzua në Greqi

Greqia paraqiti një ankesë zyrtare në Serbi të hënën pasi një aeroplan…