Komisioni Europian po fillon procedurat e shkeljes kundër Britanisë së Madhe për dështimin e emërimit të një kandidati për komisioner në BE.

“Londra ka shkelur detyrimet e saj ndaj traktateve të Bashkimit Europian dhe tani ka afat deri të premten e ardhshme, 22 nëntor, të përgjigjet”, deklaroi sot ekzekutivi i BE-së.

“Afati i shkurtër është i nevojshëm për të lejuar presidenten e zgjedhur të komisionit Ursula von der Leyen, të marrë detyrën sa më shpejt të jetë e mundur”, shtoi Komisioni në një deklaratë. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

9 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 85

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së sotme janë regjistruar edhe…

Konferencë përfundimtare e projektit “Gratë kanë të drejta!”

Me rastin e përfundimit të projektit “Gratë kanë të drejta!”, Komiteti i…

Policia ka gjetur edhe telefonin e dytë të Katica Janevës

Prokuroria Themelore për ndjekje të krimit dhe korrupsionit ka bërë të ditur…

“Kritikat e Kasamit”, Zaev: Jam sulmuar kryesisht për koalicionin me BDI-në

I pyetur për kritikat e shumta që ka pasur lideri i Lëvizjes…

Ndërkombëtarët kusht Zaevit: Nëse e merr BDI-në në qeveri, nuk ka datë për negociata!?

Diplomatë perëndimorë në Shkup i kanë dërguar mesazh të qartë udhëheqësisë së…