Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, i ka bërë thirrje kolegëve të studentë të Universitetit të Prishtinës dhe universiteteve të tjera publike e private në Kosovë dhe qytetarëve që t’u bashkëngjiten nesër me fillim nga ora 16:00 në marshin gjithëpopullor kundër themelimit të Asociacionit.

Me moton #BashkëKundërAsociacionit, organizata Studim Kritikë Veprim njofton se janë organizuar edhe autobusë nga disa komuna të Kosovës dhe se transporti do të jetë pa pagesë.

Në faqen e tyre në Facebook është postuar edhe një video ku shihet se si janë bërë përgatitjet dhe pankartat që do t’i prijnë marshit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zhurma e vizitës nga Kina, Pelosi: Ne nuk do ta braktisim Tajvanin, ky vendim mbetet i hekurt

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve në ShBA, Nancy Pelosi, politikania më e…

Qytetarët nuk respketojnë mbajtjen e maskave, nga e marta gjobë prej 1200 denarëvë për secilin që nuk mban maskë

Numër i madh i qytetarëve nuk i respektojnë masat për mbajtjen e…

Vetëm 11 raste të reja me Covid-19

Ulje rekorde e të prekurve me Covid-19 është regjistruar në vend brenda…

Franca e konfirmon se më 23 qershor do të diskutohet liberalizimi i vizave

Ministria e Jashtme e Francës e ka konfirmuar se më 23 qershor…

Grushta në Klinikën e Tetovës – Sulmohet fizikisht drejtori ekonomik, Artan Etemi i Lëvizjes Besa

Para pak çastesh në Spitalin Klinik të Tetovës ka ndodhur një incident…