Sanksionet e reja të BE-së kundër Rusisë nuk do të jenë të fundit, është zotuar presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Udhëheqësit e BE-së do të takohen gjithashtu për të miratuar planet për të ndaluar blerjen e thëngjillit rus dhe për të ndaluar anijet ruse të hyjnë në portet evropiane.

Megjithatë, BE-ja shpenzon shumë më tepër për gazin rus sesa për thëngjillin, prandaj presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vazhdon të bëjë thirrje për veprime më të ashpra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arben Taravari sonte në ora 21:30 në Click Plus në TV21

Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe njëherit Sekretar gjeneral i Aleancës për…

Pompeo telefonoi Lavrovin: Nëse vërtetohen raportimet se keni kërcënuar ushtarët amerikanë, Rusia do të paguajë çmim të lartë

Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pompeo, deklaroi…

Mbi 221 mijë bashkatdhetarë arritën në Kosovë gjatë muajit korrik

Mbi 221 mijë bashkatdhetarë kanë arritur në Kosovë gjatë muajit korrik. Zyra…

Mickovski: Gashi dhe Sela pjesë e shumicës së re

Kryetari i VMRO-së Hristijan Mickovski bën thirrje për një front të gjerë…

22 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend janë shënuar edhe 22 raste…