Bashkimi Evropian ka zgjatur sanksionet ekonomike kundër Rusisë deri më 31 korrik.

Këtë e konfirmoi Këshilli i BE-së teksa që nga fillimi i luftës me Ukrainën, BE-ja ka dhënë një sërë sanksionesh kundër Rusisë, shkruan Skynews.

Këto sanksione ekonomik përbëjnë një gamë e gjerë ndalimesh duke përfshirë kufizime në tregti, financa, teknologji dhe mallra me përdorim të dyfishtë, industri, transport dhe mallra luksi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti thotë se do të rritet numri i prokurorëve për hetimin e krimeve të luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se do të rritet numri…

E para shqiptare zv/presidente e Asamblesë së NATO-s/ Kodheli: Ja kush më uroi!

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli tashmë ka marrë një detyrë të re,…

Vendimi pas tërmetit, Erdogan: Harrojini ndërtesat më të larta se 4 kate

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan deklaroi se nuk do të bëhet asnjë…

​Mblidhet grupi punues i BE-së, në agjendë liberalizimi i vizave për Kosovën

Grupi punues i Këshillit të Bashkimit Evropian për viza do të mblidhet…

Vijojnë sulmet me raketa në rajonin e Kievit

Ministria e Brendshme e Ukrainës tha mbrëmjen e kësaj të hëne se…