Bashkimi Demokratik për Integrim në Saraj ka bërë hapjen e Shtabit Komunal për zgjedhjet presidenciale. Të pranishëm Shefi I Shtabit Zgjedhor Izet Mexhit, deputeti Artan Grubi, kryetari I komunës së Çairit Visar Ganiu, kryetari I Sarajit Blerim Bexheti dhe shefi I shtabit të Sarajit Isni Jakupi, si dhe funksionar dhe aktivist t BDI-së në Saraj.

Në këtë rastë, zyrtarët e BDI-së, përcollën mesazhet politike dhe strategjikë që gjatë kohë I promovon lideri I BDI-së Ali Ahmeti, ku tani edhe këtë të fundit për kandidatin e përbashkët. IzetMexhiti, mes tjerash tha se, tani është koha për faktorizimin e votës shqiptare duke mbështetur konceptin e liderit Ali Ahmeti.

Blerim Bexheti, u shpreh se shqiptarët në kontinuitet kanë bërë ndryshime esenciale në sistemin e shtetit, duke shtuar se ky koncept për zgjedhjet presidenciale më tepër faktorizon votën shqiptare. Shefi I Shtabit Zgjedhorë Isni Jakupi, tha se BDI në Saraj cdo herë ka ditur të dëshmojë pjekuri politike në nivel të shtabeve lokale dhe Shtabit Qendror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…