Afera ,,reket” prej disa javë po trondit opinjonin vendas,të involvuar në këtë aferë përveç kryeprokurores speciale Janeva janë edhe disa biznesmen,politikan dhe funksionarë partiak nga Lsdm dhe Vmro,por si duket ,,zhvatja” është një dukuri që ka kapluar edhe BDI.
Portali ,,informohu24″ ka ardhur deri tek një dëshmi shumë ekskluzive ku shihet një fletpagesë me llogon e BDI me të cilën dëshmohet se Gajur Kadriu ish-drejtori i ndërrmarrjes ,,Rrugët e Maqedonisë” që një kohë të gjatë ka udhëhequr këtë ndërrmarrje publike si kuadër i BDI-së.
Shuma që ka paguar Gajur Kadriu drejt arkës së BDI-së është hiç më pak se 20 mij euro edhe atë para KESH në formë donacioni.
Shtrohet pyetja çfar shërbimi ka marrë Kadriu nga BDI që është dashur të paguaj një shumë aq të madhe ndaj partis..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…