Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Angli, ku i përfshirë është një shqiptar.

Etmond Lika, 32 vjeçar tentoi t’i ikë policisë në një mënyrë goxha të veçantë.

Lika u fsheh mbi dritaren e një kulmi, por tentativa e tij rezultoi e dështuar.

Ai u fotografua dhe pamjet u bën virale, teksa lidhur me ngjarjen ka raportuar edhe BBC.

Shqiptari shihet teksa qëndron “mbi kokën” e policit.

32-vjeçari u arrestua nga policia, si i dyshuar për kultivimin e kanabisit.

Ngjarja ndodhi në Kirkdale të Liverpoolit, përcjell Klankosova.tv.

Etmond Lika, u dënua me dy vjet e katër muaj burgim nga Gjykata e Liverpoolit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zaev: Për ne, kryetar i BFI-së është ai të cilin e përcaktojnë ligjet e Bashkësisë

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar lidhur me zhvillimet e një dite më…

Zbulohen armë në Strugë, arrestohet një person

MPB njofton se dje është arrestuar një person në Strugë për shkak…

BE-ja paralajmëron pasoja nëse Dodiku vazhdon t’i qëndrojë afër presidentit rus

Bashkimi Evropian ka dënuar vendimin e Republikës Sërpska të Bosnje e Hercegovinës…

Manastirliu nxjerr shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer që nga fillimi i pandemisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e personave të vaksinuar…

Policia malazeze arreston rreth 60 persona për protestat e dhunshme

Policia e Malit të Zi ka arrestuar rreth 60 persona, për shkak…