Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm ka arrestuar një person në Gërçec të Sarajit pas bastisjes me urdhër paraprak të gjykatës, përcjell TV21. Policia ka gjetur drogë të tipit kokainë.

“Sot (29.06.2022) rreth orës 06.50 në fshatin Gërçec, Shkup, zyrtarë policorë nga Njësia për tregti të paligjshme pranë SPB Shkup kanë arrestuar S.O. (20) nga fshati Gërçec. Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër të gjykatës të pranuar më parë nga Gjykata Themelore Penale në Shkup, është gjetur dhe konfiskuar një qese me kokainë dhe një peshore digjitale me mbetje kokaine”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hovenier: Pa një normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, pa njohje të ndërsjellë, rajoni do të mbetet i bllokuar

Jeffrey M. Hovenier, i emëruari për postin e ambasadorit të ardhshëm amerikan…

Paralajmëron presidenti ukrainas: Është e mundshme lufta e hapur me Rusinë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, tha të premten se një luftë e…

Arrestohet shoferi i autobusit për trafikim të 57 emigrantëve

Është arrestuar shoferi i një autobusi në fshatin Milloshevë të Obiliqit, për…

Macron akuzon kryeministrin australian se ka gënjyer për një kontratë miliarda dollarëshe të nëndetëseve

Presidenti francez Emmanuel Macron ka akuzuar kryeministrin australian Scott Morrison se ka…

Vrasja në Tetovë: Arrestohen katër persona, vrasësi vetëdorëzohet në polici

Prokuroria Themelore Publike ka dalë me detaje nga vrasja e mbrëmshme që…