Me datë 18.01.2023, zyrtarët policorë nga SPB Shkup – Njësiti për Trafikim të Kundërligjshëm dhe Departamenti i Policisë Kriminale – Sektori për Trafikim ilegale të Drogave në një aksion të koordinuar kanë bastisur dy lokacione në një shtëpi të Z.N.(20) nga Mrallino, Shkup.

Gjatë kontrollit u gjetën shtatë pako me marijuanë dhe një pako me fara kanabisi.

Z.N. është arrestuar dhe mbahet në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzim penal përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Tornadoja” ka përmbysur një varkë në liqenin e Ohrit

Moti i keq që gjatë ditës së djeshme e kaploi gjithë rajonin,…

Zviceranët blejnë aeroplanë të rinj luftarak, do të shpenzojnë 6 miliardë franga – bëhet fjalë për F35-A Lightning II

Aeroplanët luftarakë të gjeneratës së pestë të kompanisë amerikane Lockheed Martin, F35-A…

“Mos ndani informacione me Malin e Zi”, Escobar paralajmëron NATO-n

Zëvëndësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën dhe Ballkanin, Gabriel Escobar…

Dorëzohet në polici personi i cili dyshohet se vrau me thikë 22-vjeçarin

Është vet-dorëzuar në polici personi i cili dyshohet se qëlloi me thikë…

Momenti kur treni e bën copë–copë makinën në Los Angelos, shpëton shoferi

Kamerat e sigurisë në jug të Los Angeles të Shteteve të Bashkuara…