Gjatë ditës së djeshme policia, sektori për tregti të paligjshme të drogës, armëve dhe materieve të rrezikshme ka privuar nga liria personin A.P. 35 vjeçar dhe R.P. 32 që të dy nga Shkupi.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tyre në Gazi Babë, të kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe konfiskuar një sasi e marijuhanës dhe një peshore, derisa tek R.P. është gjetur dhe konfiskuar amfetamin dhe dy peshore.

Personat në fjalë janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reagon Kurti: U tronditëm nga vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, ftoj organet e rendit që ta zbardhin rastin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është i tronditur nga…

Rrjeti i Grave të Kosovës i shkruan letër Hotit, kërkon shkarkimin e Selmanajt

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një letre dërguar kryeministrit të Kosovës,…

Komandanti i KFOR-it takon shefin e ushtrisë serbe, flasin për sigurinë në Kosovë

Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari  është takuar në Beograd me shefin e…

Kaos me fluturimet nga Gjermania, sot e pësojnë 134 mijë pasagjerë

Greva e stafit të administratës së kompanisë Lufthansa -s  ka sjell një kaos të papare…

VV në Prizren: Do ankohemi për rezultatin, ka pasur devijim të vullnetit qytetar

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, pas certifikimit të rezultateve nga Komisioni…