Sot (07.09.2022) në ora 08:30, në fshatin Debreshtë, rajoni i Prilepit, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria I.R.(41) nga Debreshta.

“Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, i janë gjetur dhe konfiskuar pesë pushkë dhe një pistoletë të kalibrave të ndryshëm dhe disa municione të kalibrave të ndryshëm, të cilat i posedonte pa leje.
Ai është ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Masat restriktive kanë rritur interesin e qytetarëve për vaksinim

Masa qeveritare për paraqitjen e detyrueshme të një certifikate për aplikimin e…

Përkujtohet Greva e Minatorëve që tronditi themelet e Jugosllavisë

Minatorët e Trepçës së bashku me përfaqësuesit e menaxhmentit të kësaj ndërmarrje,…

Kryeministri Kurti flet sot për takimin në Bruksel

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të flasë për takimin e…

Mbi 221 mijë bashkatdhetarë arritën në Kosovë gjatë muajit korrik

Mbi 221 mijë bashkatdhetarë kanë arritur në Kosovë gjatë muajit korrik. Zyra…

Mbi 20 gazetarë u sulmuan në veri, flet kryetari i AGK-së

Mbi 20 është numri i gazetarëve që janë sulmuar sot gjatë raportimit…