MPB Maqedoni informon se pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra, sot (20.10.2023) punonjësit policorë të Departamentit të Policisë Kriminale – Sektori për trafikim të paligjshëm të drogave, armëve dhe substancave të rrezikshme në koordinim me punonjësit e Policisë nga Njësia për trafikim të paligjshëm të drogave dhe armëve pranë Ministrisë së Punë të Brendshme dhe Komunikim Shkup, kanë bastisur një banesë dhe lokale të tjera në pronësi të S.Z. në fshatin Llaskarcë të Shkupit.

Siç njoftojnë nga MPB gjatë kontrollit pranë një objekti ndihmës të përdorur prej tij u gjetën një pistoletë e konvertuar, dy korniza bosh për një automatik dhe 16 fishekë.

“Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e tij iu gjetën tre armë dhe një pushkë gjuetie. S.Z është ndaluar dhe pas dokumentimit të rastit do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB Maqedoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Presidenti i Sllovenisë të hënën për vizitë në Kosovë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndrojë për vizitë të hënën…

Kosovare Asllani përshëndet nga Tokio me flamurin e Kosovës

Kosovare Asllani ka publikuar një foto në Facebook, ku shihet tek bënë…

Franca kërkon zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të Brukselit mes Kosovës e Serbisë

Presidenti i Senatit francez, Gerard Larcher, ka thënë se të gjitha marrëveshjet…

Prokuroria kërkon paraburgim për një person nga Haraçina, mbante granatë dore në shtëpi

Prokuroria e Shkupit kërkon paraburgim  për një banor të Haraçinës.  Më 18 tetor…

Rusët lënë shumë mina tokësore gjatë ikjes nga Khersoni

Forcat ukrainase kanë rimarrë dhjetëra vendbanime të mbushura me mina tokësore pranë…