Nga ana e nëpunësve policorë të Zyrës së Jashtme për Çështje Kriminalistike pranë NJPB Gostivar, në mëngjes rreth orës 04:00, në lokalitete të ndryshme në Gostivar janë privuar nga liria shtatë persona, prej të cilëve gjashtë nga Gostivari dhe një nga Banjica e Epërme.

“Gjatë kontrollimit të realizuar te N.D. (30) nga Gostivari është gjetur qese me kokainë, kurse L.V. (35), S.S. (36), D.J. (36), ZH.C. (41), dhe A.B. të gjithë nga Gostivari dhe F.I. (27) nga Banjica e Epërme-Gostivar, për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar në involvimin e tyre në “prodhim i palejuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, substancave pskiotrope dhe prekursorëve”, e dënueshme sipas nenit 215 të Kodit Penal”. kumtoi policia.

Të gjithë janë arestuar në stacion policor dhe pas dokumentimit të rastit, kundër tyre do të parashtrohen kallëzime përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…