Një banor i Haraçinës është arrestuar mbrëmë në zonën e Butelit pasi kishte sulmuar një polic në detyrë zyrtare. Bashkë me të, siç thonë nga policia, janë arrestuar edhe dy shoq[ruesit e tij, të cilët kishin refuzuar të identifikohen.

“Me datë 01.12.2022 në ora 21:40 para një objhekti hotelierik në zonën e Butelit, në rrugën “Aleksandar Urdarevski”, zyrtarët policorë kanë arrestuar A.S nga Haraçina për shkak se ka sulmuar fizikisht punonjësin e policisë që ka kryer detyra zyrtare. Në stacionin policor janë ndaluar edhe dy personat tjerë D.Sh (24) dhe M.S. (22), të dy nga Shkupi, të cilët kanë qenë me të, pasi nuk kanë pranuar të identifikohen. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të vijojë një dorëzim përkatës”, thuhet në raportin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

22 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend janë shënuar edhe 22 raste…

State Departmenti deklarohet për takimin Blinken, Osmani, Kurti, dialogu temë kryesore

Në faqen zyrtare të Departamentit të Shtetit Amerikan kanë lëshuar një njoftim…

Vrasja e policit në Zllatar ndodhi gjatë një ndeje private – Arrestohen pesë policë dhe kërkohet suspendimi i nëntë tjerëve

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në fshatin Zllatar…

Zaharieva: Do ta ndjekim regjistrimin në Maqedoninë e Veriut

Evropa dhe Bullgaria do ta ndjekin zbatimin e regjistrimit në RMV që…

Kontrabandë me mjaltë, djathë e dru

Departamenti i Policisë Kufitare të Policisë së Kosovës raporton për disa raste…