Banorët e kryeqytetit të Ukrainës, Kiev – sërish sot janë zgjuar nga zhurma e aktivizimit të sirenave që sinjalizojnë sulmet të mundshme ajrore.

Madje Sky News sjell pamjet nga Kievi, ku dëgjohen në orët e para të mëngjesit sirenat që janë aktivizuar.

E në anën tjetër, kryetari i Lvivit, Andriy Sadovyi, ka njoftuar se raketat ruse kanë goditur këtë qytet të Ukrainës.

“Pesë raketa kanë goditur Lvivin. Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes”, ka shtuar Sadovyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ja pse puçistët anti-Kurti kanë frikë nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë

Shkruan:Skender Kapiti / Blloku apo fronti antilegjitim dhe verbëria e injoranca korruptive…

Tsipras të martën viziton Shkupin

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras të martën, më 2 prill do të…

60 vite pas Gagarin/ Rusia ka mbetur pas në garën hapësinore

Një stacion në hënë! Një mision drejt Afërditës! Një gjeneratë e re…

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar…

Dhimbje e lot në varrimin e nxënësve në Gllogjan, i dyshuari ende në arrati

Qindra persona kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve…