Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e SDU-së, Duda Balje, është shprehur krenare me shtetin e Kosovës pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë.

Në llogarinë e saj të Facebook-ut ajo postoi një fotografi të shkrepur brenda Kuvendit, ku shihet me dokumentin në dorë, dhe ka shkruar:

Të nderuar, sot në Kuvendin e Kosovës, me rastin e 26 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë, u miratua me 89 vota pro Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë.

Jam krenare për shtetin tim, për pjekurinë dhe vetëdijen tonë që në këtë mënyrë i nderojmë të gjitha viktimat e pafajshme në Srebrenicë, të vërtetën dhe drejtësinë.

Për aq kohë sa nuk jeni të fortë për ta parë realitetin në sy, çdo hap përpara është i rremë.

Ne jemi gati!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…