Siç është raportuar nga mediet e huaja, sulmet me raketa kanë goditur objektivat ukrainase gjatë gjithë ditës.

Autoritetet lokale në Kharkiv, Odesa dhe Poltava kanë raportuar sulme nga raketat ruse.

Një civile 28-vjeçare u vra kur bombardimet e rënda goditën shtëpinë e saj në Korobochkyne, raporton administrata ushtarake rajonale e Kharkiv.

Agjencia e lajmeve Interfax-Ukrainë raporton se një raketë lundrimi u rrëzua në rajonin e Poltava-s.

Por një tjetër raketë goditi një strukturë infrastrukturore në Karlivka (në rajonin e Poltava-s), duke shkaktuar zjarr dhe dëmtime në ndërtesat aty pranë. Askush nuk u vra dhe askush nuk u plagos, raporton agjencia.

Ndërkohë, rajoni përreth Odesa-s u godit nga granatimet më herët gjatë ditës dhe vetë qyteti është goditur nga raketat.

Imazhet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e zi mbi qytetin e Odesës – nuk dihet nëse ka viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qeveria propozon vazhdimin e gjendjes së krizës për 6 muaj

Qeveria do të dorëzojë në Kuvend Propozim-vendim për vazhdimin e afatit të…

Sejdiu: Rugovës ia bllokuan fondet, ai e dinte se lufta do të ndodhë

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, i është kthyer…

Vrasja e 18-vjeçares në Ferizaj/Sot qytetarët dalin në protestë

Vrasja makabre që ndodhi në Ferizaj javën që lamë pas, na e…

Ish-presidenti i Afrikës së Jugut Jacob Zuma i dorëzohet policisë

Ish-presidenti i Afrikës së Jugut Jacob Zuma është dorëzuar në polici për…

Detaj që flet shumë mbi heroizmin e familjes Ukshini

Gjyshja e Sami Ukshinit – Komandant Sokolit i cili i u arrestua…