Hetuesit gjermanë të policisë së trafikut në Neu-Ulm, kanë kontrolluar një autobus me relacion të gjatë nga Maqedonia, në parkingun e autostradës Scheppacher Forst dhe ata korrën sukses për atë që po kërkonin.

Gjatë inspektimit të një autobusi maqedonas me relacion të gjatë, mbrëmjen e së mërkurës në parkingun Scheppacher Forst në autostradën A8 nga grupi i kontrollit të kërkimit të policisë rrugore Neu-Ulm, hetuesit gjermanë zbuluan katër persona të cilët ishin ilegalisht në Gjermani.

Të katër personat, përfshirë tre burra të moshës 29 dhe 42-vjeçare dhe një grua 41-vjeçare, fillimisht kishin hyrë në Gjermani legalisht si turistë, informon Shtegu.

Megjithatë, ata më pas qëndruan më gjatë në Republikën Federale sesa lejohej, për të cilën si shtetas maqedonas do të duhej të aplikonin për vizë.

Të katër personave iu desh të linin një depozitë sigurie treshifrore dhe më pas të largoheshin menjëherë nga territori gjerman.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…