Një autobus i linjës Zyrih – Prishtinë, është sulmuar të shtunën mbrëma në Serbi.

Sulmi ka ndodhur mbrëmë në rrugën Nish-Leskovc rreth orës 18:50, ndërsa këtë e ka konfirmuar, pronari i kompanisë “Turist Kosova e Re”, Agim Muçolli.

Muçolli ka thënë se sulmi ka ndodhur nga persona të maskuar.

“Rasti ka ndodhur në Serbi derisa ishim duke udhëtuar nga Zvicra në Kosovë. Ishim në lëvizje kur papritur ndodhi sulmi. Njëri nga udhëtarët i ka parë dy persona të cilit ishin të maskuar”, ka treguar Muçolli për “Zërin”.

Ai tha se gjatë 20 viteve sa operon kjo kompani në këtë linjë të rregullt, nuk ka pasur asnjëherë një rast të ngjashëm.

Muçolli tregoi se rastin e ka lajmëruar tek policia e Serbisë dhe Kosovës kur ka arritur në pikën kufitare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Balla: Nesër heqja e një balte të pamerituar të hedhur kundër Luftës Çlirimtare të Kosovës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla  ka thënë se…

Topalli, Bashës: Shkatërrove opozitën, i dhurove qeverisë mandatet e deputetëve

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli shpërtheu në akuza ndaj liderit…

Navalny ngrit padi ndaj Rusisë për bllokimin e faqeve të internetit

Lideri opozitar rus, Alexei Navalny, kundërshton bllokimin e faqeve të tij të…

Zbulohet mikrobi që mund të ndalojë malarien

Shkencëtarët kanë zbuluar një mikrob që është në gjendje të mbrojë plotësisht…

Kurti kërkon sërish që Greqia ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në takim njoftues shefen e Zyrës…