Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se gjatë javës së fundit atje nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes si pasojë e COVID-19 ndërsa sot janë shënuar dy raste pozitive, numër ky më i ulëti që nga 18 maji i vitit 2020.

Gjatë ditëve të para të qershorit në Shqipëri janë shëruar 196 persona nga COVID-19, transmeton Klankosova.tv

Në rënie janë edhe numri i rasteve aktive, ku aktualisht vetëm 296 persona janë me COVID-19 në të gjithë Shqipërinë, prej të cilëve 30 po marrin trajtim mjekësor në spitalin COVID 1 në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…