Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se gjatë javës së fundit atje nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes si pasojë e COVID-19 ndërsa sot janë shënuar dy raste pozitive, numër ky më i ulëti që nga 18 maji i vitit 2020.

Gjatë ditëve të para të qershorit në Shqipëri janë shëruar 196 persona nga COVID-19, transmeton Klankosova.tv

Në rënie janë edhe numri i rasteve aktive, ku aktualisht vetëm 296 persona janë me COVID-19 në të gjithë Shqipërinë, prej të cilëve 30 po marrin trajtim mjekësor në spitalin COVID 1 në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Megjithë marrëveshjen, Anglia dërgon ushtrinë te 4000 kamionistët e bllokuar në Dover e Kent (Foto dramatike)

Megjithë marrëveshjen tregtare të arritur dje mes BE dhe Britanisë, qeveria ka…

Gjermani: Miliona mashtrime dhe vjedhje nga ndihmat e shtetit për Coronën

Faqe të rreme interneti, kompani fantazëm dhe truke të tjera. Në Gjermani…

Osmani takon Borrellin: Përpjekjet për tensionim nga Serbia t’i gjykojë vetë BE-ja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York…

Sondazhi i Median: Shumica e çekëve e perceptojnë Rusinë si kërcënim për sigurinë e vendit

Shumica e qytetarëve çekë e perceptojnë Rusinë si një kërcënim për sigurinë…

Kurti: Qeveria e punës, drejtësisë dhe barazisë do të rikthehet shumë shpejt

Përfaqësues nga Lëvizja Vetëvendosje, në kuadër të Javës së Lëvizjes, kanë zhvilluar…