Besim Memedi nga Aleanca për Shqiptarët (ASH) është kryetari i ri i Këshillit komunal në Gostivar, post të cilin më herët e ka pasur Nasir Musliu nga BDI.

Pati probleme gjatë dy përpjekjeve që seancën sot ta udhëheqë anëtari më i moshuar, por në fund u pranua që udhëheqësi të jetë nga radhët e Aleancës, e cila sapo ka formuar shumicën e re në Kuvend. Vota e këshilltarit të Lidhjes së Demokratëve të Romëve (LDR), Kashmir Saliut ishte vota përcaktuese për shumicën e re.

Kundër emërimit të Memedit në krye të Këshillit ishin këshilltarët e BDI-së dhe LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…