Aleanca për Shqiptarët përmes një press konferencë të mbajtur para parlamentit të Maqedonisë së Veriut ka reaguar për ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017.

”Agim Nuhiu suksesin më të madh në karrierë e ka selfien me zv ministrin e MPB-së, Oliver Spasovskin. LSDM dhe BDI krijuan një regjim hibrid në Maqedoni, amnestuan realizatoret dhe kreatorët e 27 prillit, arrestuan Feta Halimin poashtu plaçkitën vendin”, tha Naim Bajrami, përfaqësuesi i ASH-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zyra e Prokurorit të Specializuar: Vazhdimi i paraburgimit ndaj Gucatit e Haradinajt i domosdoshëm

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS), përmes një shkrese drejtuar gjyqtarit paraprak,…

107 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë

Sot mbushen 107 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, më 28…

Fillon sezoni i grevave dhe protestave në Maqedoninë e Veriut

Në vend janë shpallur disa greva, të parët do të nisin punonjësit…

Ushtria e Azerbajxhanit kap 6 ushtarë armenë duke vendosur mina në rrugë në rajonin Kalbajar

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi kapjen e gjashtë ushtarëve armenë të…

Rritet numri i të infektuarve, 352 raste të reja në 24 orë

Numri i të infektuarve me COVID-19 në vend është rritur. Vetëm gjatë…