Aleanca për Shqiptarët (ASH) edhe përkundër paralajmërimeve sonte nuk ka bërë publike emrat e kandidatëve të listave për deputetë të koalicionit ASH- AAA.

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela theksoi se ai është ngarkuar nga organi më i lartë partiak që të përpilojë listat për deputetë duke u bazuar në propozimet e ardhura nga kuvendet e degëve.

“ASH kishte kuvendin qendror në prag të zgjedhjeve të parakohshme të 12 prillit dhe afër afateve për të dorëzuar listat. Në mënyrë unanime kuvendi miratoi propozoi propozimet që kanë ardh nga kuvendet e degëve dhe më ngarkoi mua si kryetar partie që të përpilojë listat përfundimtare që do të dorëzohen nesër në KSHZ. Kjo ishte pak a shumë epilogu i takimit të organit më të lartë partiak”, theksoi Sela. Ai tha se do të kandidohet në cdo zonë 1,2, 3, 5 dhe 6 dhe janë duke menduar edhe për variantin në zonën 4 zgjedhore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…