Katica Janeva nuk do të kishte mundur të zhvat pa përkrahjen e Zaevit dhe institucioneve që ai vet i kontrollon si dhe udhëheqësia e LSDM-së.

Për këtë shkak thotë ai, Janeva, katër muaj ka qenë në liri që të mund të fsheh gjurmët që shpien deri tek koka e oktapodit, të cilin e dinë të gjithë se kush është.

Dimçe Arsovski, VMRO DPMNE

“Mbrëmë DAP ka paralajmëruar se prej nesër do të fillojnë të hetojnë Lidhjen Ndërkombëtare të Boki 13, përmes së cilës është kryer një pjesë e zhvatjes. Çfarë ka bërë DAP katër muaj, pse pikërisht prej nesër e fillojnë hetimin? A kanë qenë në koordinim edhe DAP edhe Policia Financiare dhe MPB dhe të gjitha institucionet kompetente së bashku me zhvatësit të cilët kanë kryer zhvatje? Ku kanë qenë këto institucione plot 4 muaj prej kur ka filluar procedura hetimore dhe pse nuk kanë bashkëpunuar në hetim, sepse ndikimi i tyre në hetim është shumë i rëndësishëm dhe me të gjithë dëshmitë që mund t’i sigurojnë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

VMRO dhe BDI bëhen bashkë për vjetërsimin e lëndëve të PSP-së

Deputetët e BDI-së përsëri bëhen bashkë me deputetët e VMRO-DPMNE-së për të…

Sulm terrorist në një xhami në Oslo

Një sulm me armë ka ndodhur sot në një xhami në Oslo…

Padi penale për ish kryetarin e e komunës së Negotinës, dyshohet se ka keqpërdorur 7.5milion denarë

Zyra e policisë në Negotinë, ka ngritur padi penale kundër dy personave…

Borissov: Marrëveshja me Maqedoninë e Veriut është historike, të respektohen detyrimet

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov për tre vjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes për…

Vrasja e një personi me ngjyrë nxit protesta në Mineapolis

Në periferi të qytetit Mineapolisit të SHBA-së gjatë natës shpërthyen protesta pasi…