Dje (14.05.2021) në Gazi Babë të Shkupit zyrtarët policor nga njësiti për tregti të paligjshme të drogës kanë privuar nga liria 32 vjeçarin B.I. nga Shkupi. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij dhe hapësirave tjera ndihmëse të kryera me urdhër gjyqësor është gjetur dhe konfiskuar marihuanë dhe një matëse.

Ndërkaq B.I. është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të ngritët padi adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kërcënimi ndaj Dick Martyt sjell në Kosovë dhe Serbi sekretaren e shtetit zviceran

Shteti zviceran është aktivizuar në nivel diplomatik, mbi çështjen e kërcënimeve nga…

Infeksionet në Moskë “tri herë më të larta” sesa u raportuan

Kryeqyteti rus Moska ka qenë epiqendra e shpërthimit të koronavirusit të vendit.…

Lehona nga Kumanova pozitive me koronavirus, testohet një lehonë nga Ohri

Shtatëzëna 27-vjeçare nga Kumanova që ka rezultuar pozitiv me koronavirus gjatë natës…

Kurti për herë të parë “sy më sy” me Ana Bërnabiq në samitin e Londrës

Samiti i Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Londër do të…

Ish-presidenti kroat, Mesiq: Serbët e urrejnë Millosheviqin, jo pse ka shkaktuar luftëra, por se i ka humbur ato

Siç njofton zyra për media e Kuvendit, gjatë bisedës me Konjufcën, Mesiq…