Ministria e Punëve të Brendshme njoftonë se me 6 prill ështëarrestuar një shtetas i RMV-së në Republikën e Kosovës, i cili kërkohej me fletë arrest ndërkombëtarë për veprën penale vrasje e kryer në vitin 2003. Personi në fjalëë kërkohej 12 vite të plota për vuajtjen e dënimit.

Më 6 prill 2022 në Kosovë është privuar nga liria shtetasi i RMV-së A.A. (48) i cili kërkohej me fletë arrest ndërkombëtar për 12 vjet për veprën penale të vrasjes, e kryer më 26.05.2003.

Arrestimi vjen si rezultat i bashkëpunimit policor në mes të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës, i cili mbështetet nga projekti rajonal i BE-së në Ballkanin Perëndimor IPA 2019, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pjesëtari i FSK-së zë vendin e parë në garën “Ushtari më i mirë” në Kroaci

Në Poligonin Ushtarak “Eugen Kvaternik” në Slunj të Kroacisë, u mbajt Gara…

Geer për Qeverinë e RVM-së: Të mos keqpërdoret flamuri evropian

“Raporti i Komisionit Evropian për përparimin e vendit i përmbush kushtet për…

Gostivar, arrestohet 46 vjeçari, posedonte kokainë

Zyrtarë policorë nga Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës, zyra e…

Zelensky: Ukraina do të lirojë të burgosurit rusë në këmbim të kalimit të sigurt të civilëve nga Mariupoli

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka folur këtë pasdite pasi u takua me…

Konfiskohet marihuanë në vlerë prej 800.000 eurove, kryeshefi nga Prilepi ka qenë “pastrues”

Ishin ndjekur për disa muaj, kurse dje MPB-ja në bashkëpunim me Shërbimin…