Policia sot në vendkalimin kufitar “Deve Bair” ka arrestuar 34-vjeçarin N.P.S. nga Pleveni i BUllgarisë. I njëjti dyshohet se mashtruar disa persona, kryesisht të moshuar në Shkup, duke iu lajmëruar dhe duke iu thënë se një familjarë i tyre ka pësuar aksident trafiku, ku viktimë është një fëmijë dhe se nevojiten mjete financiare për t’i nxjerrë të njëjtit nga burgu.

“Përkatësisht, në periudhën prej 18.09.2022 deri më 01.10.2022 tetë mashtrime janë raportuar në zonën e SPB-Shkup, nga ku prej personave të dëmtuar, kryesisht të moshuar, ka arritur t’i marrë rreth 40.000 euro dhe ar në vlerë rreth 10.000 eurove”, thonë mes tjerash nga MPB.

Nga MPP shtojnë se gjatë bastisjes tek N.P.S. janë gjetur 10 mijë e 400 euro, kartela telefonike, telefon dhe sende të tjera që lidhen me krimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sot caktohet data për raundin e katërt për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

Konferenca e krerëve të grupeve parlamentare do të vendosë sot për mbajtjen…

Mediat serbe: Vuçiq, Vulin e Daçiq, trashëgimtarë të politikës së partnerëve të tyre, që kryen krime mizore ndaj shqiptarëve

Mafia serbe, e cila veproi, vrau brutalisht, copëtoi, pastaj i varrosi në…

Vdes ish-kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës “Vatra”

Është ndarë sot nga jeta ish- kryetari i Federatës Pan Shqiptare të…

Zelensky: Viktimat e varrit masiv në Izyum u torturuan

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se viktimat që u…

ASH: Dënimi i Alimit dhe Gurit konfirmon kriminalizimin e zgjedhjeve nga BDI

Aleanca për Shqiptarët përshëndesiti vendimin e gjykatës kundër zyrtarëve të BDI-së, Ejup…