Policia ka njoftuar se nga i dyshuari është konfiskuar një celular dhe është dorëzuar për ekspertizë në Sektorin për kibernetikë dhe forenzikë digjitale.

Policia deri te Prokuroria Publike ka dorëzuar padi penale kundër personit me iniciale V.Ç (51) i cili dyshohet për thirrje të dhunës, gjegjësisht për shpërndarje të gjuhës së urrejtjes, racizëm dhe material ksenofobik me anë të rrjeteve sociale.

Policia ka njoftuar se të dyshuarit i është konfiskuar një celular dhe është dorëzuar për ekspertizë në sektorin për kibernetikë dhe forenzikë digjitale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…