Një person, shtetas i Turqisë, është arrestuar në Shkup për shkak të dyshimit se ai plagosi një person tjetër, gjithashtu nga Turqia, me armë zjarri.

Sipas informacioneve të Ministrisë së Brendshme, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 22:00. I arrestuari tridhjetë vjeçar M.E.E. banonte përkohësisht në vend.

“Policia e SPB-Shkup ka privuar nga liria M.E.E. (30) nga Republika e Turqisë, me qëndrim të përkohshëm në Shkup, për dyshimin se rreth orës 22:00, para një restoranti në rrugën Kazanxhiska në Shkup, ai qëlloi dhe i shkaktoi lëndime S.B., gjithashtu nga Republika e Turqisë”, thonë nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…