Nëpunës policorë nga SPB Shkup dje në orën 16:15 e kanë privuar nga liria F.H (41) nga Shkupi sepse fizikisht e ka sulmuar dhe me thikë ka tentuar ta lëndojë nëpunësit policorë të cilët kanë ushtuar detyrën zyrtare.

F.H është arrestuar dhe dërguar në stacionin policorë ku pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të parashtrohet padi përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ziadin Sela nga Dibra: Vulën e korrupsionit, Ali Ahmetit ja ka vënë SHBA’ja dhe Gjykata e Nju Jorkut

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, sot realizuan takim me qytetarët e…

Kokaina në Krushopek ka qenë kurth për kapot e drogës

Mediat në rajon raportojnë për aksionin masiv policor, me të cilin u…

Antikorrupsioni do të hetojë se si janë shpenzuar paratë e buxhetit të shtetit

Me vetë iniciativë komisioni për antikorrupsion do të hetojë procedurën për zgjedhje…

Çmimi i naftës nga fillimi i vitit është rritur më shumë se 30 për qind

Çmimi i naftës javën e kaluar në bursat botërore sërish është rritur…

Katër kamionë janë djegur në Butel të Shkupit (FOTO)

Katër kamionë u dogjën në një parcelë në Butel, pasi mbrëmë shpërtheu…