Një person nga nacionaliteti serb është arrestuar pasi të mërkurën rreth orës 23:45, Policia e Kosovës për rajonin e Gjilanit gjatë një kontrolli rutinor në veturën  e tij i kanë gjetur një pistoletë 9 mm dhe një karikator.

Sipas një njoftimi bëhet e ditur se i dyshuari me inicialet N.C (viti i lindjes 2002) është shoqëruar në stacionin policor Ranillug ku dhe është intervistuar në bazë të procedurave ligjore.

Reklama

https://vm.tiktok.com/ZMjtE3X4u/

“Njësiti i hetimeve rajonale të Drejtorisë rajonale të Policisë Gjilan me datën 02.11.2023 rreth orës 23:45 gjatë kontrollit rutinor kanë ndalur një automjet me targa vendore me vozitës N.C. (viti i lindjes 2002, mashkull kosovar serb).

Gjatë kontrollit të automjetit nga ana e zyrtarëve policor është gjetur dhe sekuestruar një (1) armë pistoletë e kalibrit 9 mm. dhe një (1) karikator të cilat do të përdoren si dëshmi për gjykatën”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, ndaj të dyshuarit do të ngritët kallëzim penal për veprën penale ‘’Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’’ dhe rasti do të procedohet në prokurori. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

YouTube bllokon median shtetërore ruse RT në Ukrainë – pezullon mundësinë që ajo të fitojë para globalisht

YouTube ka bllokuar median shtetërore ruse RT në Ukrainë dhe ka pezulluar…

“Boll më”: Shqiptarët po plaçkiten, paguajnë 5 herë fatura më të shtrenjta të rrymës se të tjerët (VIDEO)

Aktivistët e organizatës qytetare “Boll më” kanë akuzuar ndërmarrjen EVN, MEPSO dhe…

Arrestohen personat që i vunë flakën veturës së Shilegovit

Policia ka arrestuar dy persona të moshës 22 dhe 24 vjeçare nën…

Zgjedhjet në Shqipëri, PS në epërsi

Vazhdon numërimi i votave për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri.…

Ky është mërgimtari që i dha 100 mijë euro për fondin “Kurti”

Fondi Emergjent i Qeverisë për Covid-19 sot ka pranuar edhe 100 mijë…