Ministria e Brendshme njoftoi sot se është arrestuar një banor i Shkupit i cili kërkohet me fletëarrest për shkak të masës së paraburgimit.

Në njoftimin nga Ministria e Brendshme thuhet se 30-vjeçari A.I. është arrestuar dje para një qendre tregtare në zonën e Çairit dhe i është dorëzuar Prokurorisë Publike Themelore.

Ai kërkohej në bazë të një urdhri nga Prokuroria Publike Themelore lidhur me nenin 396, paragrafi 2 të Ligjit për Armët, për shkak të masës së paraburgimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…