Dje në ora 17:30 në zonën e Gazi Babës, zyrtarë policorë të stacionit policor Gazi Babë, kanë arrestuar Z.S.(50) nga fshati Trubarevë, Shkup.

Ai me urdhër të Gjykatës Themelore Penale Shkup kërkohej për vuajtje të dënimit me paraburgim, në lidhje me hetimin për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “grabitje”, e dënueshme nga neni 237 paragrafi 4 i Kodit Penal.

Personi do të dërgohet burg për vuajtjen e masës së paraburgimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit…

Reagon politikani slloven të cilit u raportua se Martin Berishaj ia dërgoi 600 mijë euro

Robert Golob, kryetari i Partisë së Lirisë në Slloveni, i cili dyshohet…

​Kurti javën e ardhshme në samitin në Slloveni, do të tentohet arritja e disa marrëveshjeve rajonale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, javën e ardhshme do të marrë pjesë…

Turqia ka mbyllur hapësirën ajrore për transportimin e trupave ushtarake nga Rusia në Siri

Hapësira ajrore turke është e mbyllur për aeroplanët ushtarakë dhe civilë që…

Policia e Kosovës: Si rezultat i barrikadave kemi mbyllur përkohësisht kufirin në Jarinje

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur…