Policia e Maqedonisë dje në ora 7 e 35 minuta ka arrestuar 44 vjeçarin H.A. nga Kosova. Arrestimi i tij është bë gjatë hyrjes në Maqedoni, në vendkalimin Bllacë, pasi është konstatuar që gjendet në listën e Interpolit për arrest.

Ende nuk dihet nëse bëhet fjalë edhe për një ish pjesëtar të UÇK-së së Kosovës që kërkohet nga Interpoli serb, apo për vepër tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qeveria: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, ka hedhur poshtë si të pavërteta pretendimet…

SHBA thotë se ndihma ushtarake për Ukrainën po shkon “me shpejtësi rekord”

Administrata e Joe Bidenit do të vazhdojë të ofrojë ndihmë të konsiderueshme…

Putin “është çmendur”, BBC: Mund ta shtypë butonin vërtet! Lufta e Tretë në prag!

Sa herë bota mendon, “Jo, Putini s`mund të shkojë deri këtu, s`mund…

Shpërthen Salvini: Nëse Kjo Është BE-Ja, Është Një M*T! Italia Do Dalë Nga Unioni

“Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur…

Navalny do të padisë burgun se nuk po ia lënë Kuranin

Lideri opozitar rus, Alexei Navalny, ka thënë se do ta padisë burgun…