Një i arratisur nga “Idrizova” është kthyer në vuajtje të dënimit me burg

“Sot (18.11.2023) në ora 13:45 në zonën e Qendrës, zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim në kuadër të SPB Shkup kanë arrestuar A.B. (48) nga Shkupi.

Ai ishte në kërkim me urdhër qendror, me urdhër të “Burgu Idrizovë”, ku ka vuajtur dënimin me burgim prej 7 vitesh për krime të kryera nga neni 131 dhe neni 237 i Kodit Penal.

A.B. do të dorëzohet në burgun e Idrizovës, ku duhet të vuajë edhe 2 vjet, 6 muaj e 14 ditë burgim”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina kërkon urgjentisht avionë luftarakë

Anton Gerashchenko, këshilltar i ministrit të Jashtëm të Ukrainë, iu ka bërë…

Bilçik: Presim nga Serbia vija të qarta të kuqe ndaj Rusisë

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, Vladimir Bilçik, ka deklaruar sot se…

Lufta në Ukrainë: Rusët po ikin nga vendi shkaku i mobilizimit ushtarak

Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300…

Shtyrja e Ukrainës në një kompromis ‘të keq’ me Rusinë do të ishte ‘e neveritshme’, paralajmëron Boris Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson ka paralajmëruar kundër çdo përpjekjeje nga ana e…

Plenkoviq: Kroacia do ta ndihmojë Kosovën në çështjen e liberalizimit të vizave

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq po qëndron në një vizitë zyrtare në…