Ministria e Brendshme ka njoftuar se dje ka arrestuar 39 vjeçarin me inicialet M.J nga Kavadari, shtetas i Maqedonisë së Veriut, që kërkohej për vuajtjen e dënimit prej 15 viteve burg.

“Me datë 19.09.2022, në ora 18:00, në rrugën “Blazo Aleksov” në Kavadar, zyrtarë policorë nga Grupi Operativ Kërkimor e kanë arrestuar shtetasin M.J.(39) nga Kavadar. Ai është dënuar me 15 vite burg për krime të kryera nga neni 131, neni 237 dhe neni 396 i Kodit Penal. Ndaj tij ishte lëshuar fletarrest qendror , ku kishte edhe një vit e pesë muaj për të shërbyer. Personi është dërguar në burgun e Idrizovës për të vuajtur dënimin”, njoftoi MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Macron: Putin refuzon të ndalojë tragjedinë në Ukrainë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka treguar përmes rrjeteve sociale se për…

Najçevska: Nuk pres ndryshime spektakolare për PSP-në, partitë dëshirojnë marioneta

Rënia e Katica Janevës si prokurore e parë speciale ishte si katalizator…

Kurti lëshon seancën e Kuvendit, thotë se mund të kthehet në orën 22:00 dhe të diskutojë deri në mëngjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka lëshuar seancën e Kuvendit në orën…

Gjermania shtyn karantinën deri në qershor, ndërsa numri i infeksioneve vazhdon të rritet

Shkalla e infeksionit të koronavirusit në Gjermani u rrit në fundjavë megjithë…

80,000 ukrainas u kthyen në Ukrainë nga 24 shkurti, shumica për të luftuar

80,000 ukrainas janë kthyer në vend nga jashtë që kur Rusia filloi…