Ministria e Brendshme ka njoftuar se dje ka arrestuar 39 vjeçarin me inicialet M.J nga Kavadari, shtetas i Maqedonisë së Veriut, që kërkohej për vuajtjen e dënimit prej 15 viteve burg.

“Me datë 19.09.2022, në ora 18:00, në rrugën “Blazo Aleksov” në Kavadar, zyrtarë policorë nga Grupi Operativ Kërkimor e kanë arrestuar shtetasin M.J.(39) nga Kavadar. Ai është dënuar me 15 vite burg për krime të kryera nga neni 131, neni 237 dhe neni 396 i Kodit Penal. Ndaj tij ishte lëshuar fletarrest qendror , ku kishte edhe një vit e pesë muaj për të shërbyer. Personi është dërguar në burgun e Idrizovës për të vuajtur dënimin”, njoftoi MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Këtë muaj takim i ri mes Shkupit dhe Sofjes

Këtë muaj në Shkup pritet të mbahet takim dy-ditësh i Komisionit maqedono-bullgar…

LVV: Ishin mbi pesëmijë pjesëmarrës në test-protestën e sotme

Lëvizja Vetëvendosje ka folur për protestën “test” të mbajtur sot në kryeqytet,…

“Kanabisi”, Qeveria hesht, Big Majk lavdërohet për biznesin në vendin tonë

Përderisa Qeveria hesht dhe nuk jep detaje nëse, një nga prodhuesit amerikan…

Gruaja shtatzënë nxirret e gjallë pasi qëndroi 12 orë nën rrënoja (FOTO)

Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm mbrëmë. Lëkundje me magnitudë…

NATO: Bllokimi i lundrimit, pjesë e praktikave destabilizuese të Moskës

NATO-ja e akuzon Rusinë se po acaron tensionet, duke i cilësuar si…