Një 61 vjeçar nga Gostivari është arrestuar pasi tek ai janë gjetur pako me substanca të pajeluara. Kështu njoftuan sot nga SPB-Tetovë, sipas të cilëve pas dokumentimit të plotë, do të ngrihet kallëzimi përkatës.

Zyrtarët policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, më 07- janar, në rrugën ‘Shumatovska’ në Gostivar, kanë privuar nga liria 61-vjeçarin M.A. nga Gostivari. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tij janë gjetur dhe iu konfiskuar 4 pako me lëndë pluhuri ngjyrë kafe (heroinë). Ai është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të përgatitet kallëzim përkatës në bazë të nenit 215 të Kodit Penal, për “prodhim dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve, thonë nga Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ambasadorët Kim dhe Soreca: Të kënaqur nga pjesëmarrja e lartë në votime

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim dhe ai i BE-së, Luigi…

Gaxherri: Liderët politikë ta gjejnë një president të pranueshëm për të gjithë

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka deklaruar…

Zelensky: Ne e konsiderojmë Bakhmutin fortesën tonë, Ukraina do të luftojë për të mbajtur qytetin kyç për aq kohë sa të mundet

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka diskutuar për betejën për Bakhmut, pas konferencës…

Largimi i gjuhës shqipe në QIK, Sela: Drejtori të dënohet nga inspektorati

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela komentoi heqjen e gjuhës shqipe…

Zviceranët blejnë aeroplanë të rinj luftarak, do të shpenzojnë 6 miliardë franga – bëhet fjalë për F35-A Lightning II

Aeroplanët luftarakë të gjeneratës së pestë të kompanisë amerikane Lockheed Martin, F35-A…