Shkupjanja ka mashtruar disa qytetraë, me atë që iu ka premtuar banesa, por pasi i ka marrë paratë, është zhdukur, përcjell TV21. Siç informoi MPB, 39-vjeçarja B.D. nga janari deri në gusht të vitit 2022 ka mashtruar dy persona nga Gostivari dhe një nga Kumanova për shumë të përgjithshme prej 9,700 eurove.

“Sipas raportit, ajo u ka premtuar se për një shumë të caktuar do t’i ndihmonte të blinin banesa sociale shtetërore, por pasi ka marrë paratë, ka ndërprerë komunikimin me ta. Ajo është ndaluar në stacion të policisë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj saj do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

48 persona nuk kanë respektuar orën policore, 591 shkelje të masave mbrojtëse

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit…

Algjeriani me fanellën e UÇK-së udhëtoi 400 kilometra për ta mbështetur Kosovën dhe Shqipërinë

Algjeriani Houssem Tujamo ka udhëtuar rreth 400 kilometra nga kryeqyteti Algiers për…

Kurti: E tha eksperti amerikan, jemi histori suksesi në botë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar nga qytetarët që…

VV në Prizren: Do ankohemi për rezultatin, ka pasur devijim të vullnetit qytetar

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, pas certifikimit të rezultateve nga Komisioni…

Macron dhe Scholz do të flasin me presidentin kinez

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz pritet të mbajnë…