Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një 21-vjeçar nga Shkupi, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike mbi tre të mitur, përcjell TV21. Nga MPB thonë se pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj personit në fjalë do të parashtrohet kallëzim penal në bazë të dyshimit për kryerjen e veprës penale “dhunë”.

“Me datë 09.09.2022, në ora 20:00, në Bulevardin “Serbia”, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Aerodromit e kanë privuar nga liria M.L.(21) nga Shkupi. Gjegjësisht, ai paraprakisht ka sulmuar fizikisht një të mitur para një lokali hoteliere në zonën e Kisella Vodës, e më pas ka sulmuar fizikisht edhe dy të mitur të tjerë pranë një shkolle të mesme në zonën e Kisella Vodës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ende s’ka detaje të reja rreth zjarrit në spitalin modular në Tetovë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për media nuk…

Bastisje dhe arrestime në Manastir, kapet drogë në vlerë të 800.000 eurove

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në…

Samiti i radhës i Procesit të Berlinit më 3 nëntor, synohet ujdia për tregun e përbashkët rajonal

Samiti i radhës i Procesit të Berlinit do të mbahet më 3…

Rama tregon se cilat do të jenë detyrat e sekretariatit koordinues ndërqeveritar

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka treguar se cili është qëllimi i sekretariatit…

Arrestohen gjashtë persona në një objekt në Zherovjan të Tetovës, policia zbulon armë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton më (25.06.2021) nga ora 1:30 deri…