Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një 21-vjeçar nga Shkupi, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike mbi tre të mitur, përcjell TV21. Nga MPB thonë se pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj personit në fjalë do të parashtrohet kallëzim penal në bazë të dyshimit për kryerjen e veprës penale “dhunë”.

“Me datë 09.09.2022, në ora 20:00, në Bulevardin “Serbia”, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Aerodromit e kanë privuar nga liria M.L.(21) nga Shkupi. Gjegjësisht, ai paraprakisht ka sulmuar fizikisht një të mitur para një lokali hoteliere në zonën e Kisella Vodës, e më pas ka sulmuar fizikisht edhe dy të mitur të tjerë pranë një shkolle të mesme në zonën e Kisella Vodës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hamasi: Zmbrapsëm sulmin e Izraelit në veriperëndim të Rripit të Gazës

Brigadat Izzeddin Kassam, krahu i armatosur i Hamasit njoftuan se kanë zmbrapsur…

Rusia është kërcënimi më i drejtpërdrejtë për rendin botëror, thotë Ursula von der Leyen

Sjellja e Rusisë në Ukrainë dhe jashtë saj është kërcënimi më i…

Mexhiti, Bexheti, Xhaferi e Ganiu, sot pritet bashkërisht të mbajnë konferencë shtypi

“Grupi i zjarrit” përmes një emaili, ka paralajmëruar të gjitha mediat në…

Të shtëna me armë në 2 shkolla në Brazil, vdesin 3 nxënës, 11 të plagosur

Të paktën tre persona u vranë dhe 11 të tjerë u plagosën…

Vllasi flet për ‘misterin’ e vdekjes së Rrahman Morinës

Azem Vllasi, ish kryetar i Komitetit Krahinor të Kosovës, ka folur edhe…