Policia në Prizren ka arritur që ta arrestojë, ish-arsimtarin nga Prizreni, F.K, 76-vjeçar i cili është i dyshuar për pedofili.

I njëjti me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë, njofton Klankosova.tv.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“I dyshuari është arrestuar sot në Prizren, gjithçka ka qenë në koordinim me Prokurorinë dhe janë duke u kryer veprimet e nevojshme hetimore lidhur me këtë rast. I njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, tha Gashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

RMV: Zgjedhjet i ndjekin 1045 vëzhgues

Për zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut janë akredituar 1045 vëzhgues nga…

Vaksina amerikane përballet me “Fazën 2”, në shitje në vitin 2021

Kompania Moderna, me qendër në Kembrixh në Massachussetts, bëri kërkesë te henen…

“Monstra”, Janakievski zbulon pse u vra peshkatari

Gjatë seancës së sotme të rastit “Monstra”, ka filluar dëgjimi i “Bombave”.…

Kurti në Munich takohet me përfaqësuesin e Bosnjës: Ndarja dhe copëzimi nuk duhet të fitojnë mbi demokracinë gjithëpërfshirëse

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, po vazhdon të qëndroj në…

Presidencialet, sot mbahet shorti i renditjes së kandidatëve në fletëvotim

Sot në KSHZ, në seancë publike do të përcaktohet me short renditja…